Papara hesaplarına IBAN geldi 

Papara hesaplarına IBAN geldi 

 

Papara kullanıcıları Papara IBAN’larıyla FAST üzerinden 7/24 anında para transferi yapabilecek, Papara IBAN’larını Kolay Adres ile eşleştirebilecek. Ayrıca Papara’dan Kolay Adres’e saniyeler içerisinde para transferi yapabilecek. 

 

İSTANBUL — Finansal teknoloji şirketi Papara, FAST entegrasyonunu tamamladı. Bu gelişmeyle her bir Papara hesabına IBAN tanımlandı. Uzun süredir bu özelliği bekleyen Papara kullanıcıları, Papara IBAN’larıyla FAST üzerinden 7/24 anında para transferi alabilecek, Papara IBAN’larına Kolay Adres tanımlayabilecek.  

 

20 bin TL altındaki tutarların bankadan bankaya anlık transferini mümkün kılan Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) ödeme sistemini 2021’de devreye alan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 2022’nin sonlarında bazı elektronik para ve ödeme kuruluşlarının da FAST sistemine dahil edileceğini duyurmuştu. Papara, Şubat 2023’te FAST’a dahil edildi.   

 

FAST ile 7/24 anında para transferi yapılabilecek.

Papara kullanıcıları, Papara IBAN’larını uygulamayı açtıklarında Papara numaralarının hemen altında görebiliyor. Papara kullanıcıları, Papara hesaplarına IBAN tanımlanmasıyla diğer tüm hesaplarından IBAN ile 7/24 anında para transferi yapabilecekleri Papara hesaplarına da diğer tüm hesaplarından saniyeler içerisinde para transferi yapabilecekler.  

 

Papara’dan Kolay Adres’e 7/24 transfer 

Papara kullanıcıları, telefon numarası, e-posta adresi, kimlik numarası, vergi kimlik numarası, pasaport numarası gibi bilgilerden birine 7/24 anında para transferi yapabiliyor. Ayrıca Kolay Adres’e diledikleri tutarda para transferi gerçekleştirebilirken, 20 bin TL altındaki tutarlar, FAST ile hesabın hangi bankada olduğundan bağımsız olarak anında alıcının hesabına geçiyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x