Palut: 6 Gol Yiyince Hakemi Konuşmaya Yüzünüz Olmuyor

Trendyol Süper Lig’in 29. haftasında deplasmanda Galatasaray’la karşılaşan Çaykur Rizespor, sahadan 6-2’lik bir mağlubiyetle ayrıldı. Karşılaşmadan hemen sonra karadeniz ekibinin teknik direktörü İlhan Palut açıklamalarda bulundu.

“HAK ETTİĞİMİZ YENİLGİ DAHA AĞIR ŞEKLE GELDİ”

Yenilgiyi hak etitklerini söyleyen Palut, ”2-1’i yakaladığımız anlarda çok çabuk gol yedik. hiç iyi günümüzde değildik. Ofansif olarak bir şeyler yapmaya çalıştık. Bu kadar kötü defans yaparsanız mutlaka yenilirsiniz. Hak ettiğimiz yenilgi daha ağır şekle geldi.” dedi.

“6 TANE GOL YİYİNCE HAKEMİ KONUŞMAYA YÜZÜNÜZ OLMUYOR”

Kendisine 2’inci gol öncesi faul ve Dries Mertens’in elle oynama pozisyonları hakkında çıkan tartışmalar sorulurken İlhan Palut, “6 tane gol yiyince hakemi konuşmaya da çok yüzünüz olmuyor. Penaltının üzerine çok gidilecek bir pozisyon olmadığını düşünüyorum. 2’inci gol öncesinde bence de bir faul verilebilirdi. Çünkü Taha’nın ayağına net bir müdahale var” dedi.

“FAUL VERİLSEYDİ BAMBAŞKA SKORLA DÖNERDİK DİYEMİYORUM”

Sözlerine devam eden Palut, “Ama dediğim gibi öyle bir skor ortaya çıktı ki bir teknik direktör olarak 2’inci gol öncesi faulü verse işler değişebilir mi emin değilim. Takımımın 100 dakikalık performasını gördüğüm zaman, ‘O kırılma anıydı, yoksa biz buradan bambaşka bir skorla dönerdik’ maalesef diyemiyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x