“Maestro”dan 6 dakika itirafı

Bradley Cooper’dan itiraf: Netflix filmi Maestro’daki 6 dakikalık sahneyi anlattı.

Filmin yönetmenliğini, yapımcılığını ve senaristliğini de üstlenen Cooper, Lin-Manuel Miranda’nın moderatörlüğünde Whitby Hotel’de düzenlenen özel gösteriminin soru-cevap bölümünde, 6 dakikalık bir sekansı nasıl yöneteceğini öğrenmek için 6 yılını harcadığını söyledi.

Gösterim sonrası düzenlenen panelde Cooper’ın rol arkadaşları Matt Bomer ve Carey Mulligan da yer aldı ve film ayakta alkışlandı. Cooper’ın bahsettiği sahne, Bernstein’ın 1976’da Ely Katedrali’nde Londra Senfoni Orkestrası’nı yönettiği anları yansıtıyor.

“Çok endişeliydim” Cooper, “O sahne için çok endişeliydim çünkü onu canlı çektik” dedi. Cooper’ın açıklamaları şu şekilde oldu:

“Bu Londra Senfoni Orkestrası’ydı. Canlı olarak kaydedildim, onları yönetmek zorundaydım. Ve 6 yılımı 6 dakika 21 saniyelik bir parçayı nasıl yöneteceğimi öğrenmeye harcadım. Leonard Bernstein’ın, 1976’da Londra Senfoni Orkestrası’nı Ely Katedrali’nde yönetirken kaydedilmiş ham çekimini izleyebildim. Çalışmak için elimde bunlar vardı. Eğer bu işi yapmamış olsaydım bu sahnelerden keyif alamayacağımı düşünerek dehşete düşmüştüm, kesinlikle dehşete düşmüştüm. Ve herkes eğlendi.”

“HER AÇIDAN MUAZZAM HAZIRLIK”

Bernstein’ın eşi Felicia Montealegre’yi canlandıran Carey Mulligan, Variety’ye verdiği röportajda biyografik film hakkında konuşurken, 48 yaşındaki Cooper’ın filmi yazarken, yönetirken ve oynarken “her açıdan muazzam miktarda araştırma ve hazırlık” yaptığını söylemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x