İstanbul Mafya Örgütlerinin Uğrak Yeri Oldu: İnterpol’ün Aradığı Suç Örgütü Üyesi Esenler’de Yakalandı

Ali Yerlikaya’nın İçişleri Bakanı olmasıyla birlikte organize suç örgütü ve uyuşturucu tacirlerine yönelik operasyonlara hız verildiği dikkatlerden kaçmıyor. Bu kapsamda İstanbul’da düzenlenen yeni bir operasyonda kırmızı bültenle aranan uyuşturucu finansörü Muhuannad Aloqlah Esenler’de yakalandı.

Son yılllarda İstanbul’un mafya örgütlerinin uğrak yeri olduğunu kanıtlayan olaylarla karşılaşıyoruz.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İnterpol tarafından kırmızı bülten çıkarılan uyuşturucu finansörü ve organize suç örgütü üyesi Muhuannad Aloqlah’ın İstanbul’da yapılan “Kafes-19” operasyonuyla yakalandığını bildirdi. Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda uyuşturucu tacirleri, terör örgütleri, göçmen kaçakçıları ve organize suç örgütleriyle mücadelenin azim ve kararlılıkla devam edeceğini vurguladı.

Bu kapsamda İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele, İstihbarat ve Göçmen Kaçakçılığı ile Hudut Kapıları Şube müdürlüklerince müşterek çalışmalar yapıldığını belirten Yerlikaya, “Hakkında İnterpol tarafından kırmızı bülten çıkarılan yabancı uyruklu Muhuannad Aloqlah’ın İstanbul Esenler’de kaldığı ev tespit edildi. Düzenlenen Kafes-19 operasyonuyla yakalandı.” bilgisini verdi.

Operasyonu düzenleyen polisleri tebrik eden Yerlikaya, “Allah ayaklarına taş değdirmesin. Ülkemizi ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerinden, zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız.” ifadesini kullandı.

Bakan Yerlikaya’nın paylaşımı şöyle:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x