Elizabeth Taylor’ın hayatı belgesel oluyor

Sinemanın efsane yıldızlarından Elizabeth Taylor’ın hayatı belgesel oluyor. Realite şov yıldızı ve girişimci Kim Kardashian ise belgeselin yapımcılığını üstlenecek.

Hollywood ikonunun hayatını ve mirasını anlatacak olan belgesel serisi üç bölümden oluşacak.“Elizabeth Taylor: Rebel Superstar” (Elizabeth Taylor: Asi Süperstar) adını taşıyacak olan belgeselde Taylor’ın ailesi, arkadaşları ve rol arkadaşları kariyerinin bilinmeyenlerini paylaşacak.

Belgeselde, Hollywood’da kariyer basamaklarını hızla tırmanan ve dönemin en çok kazanan oyuncusu haline haline Taylor’ın daha önce hiç görülmemiş ses kayıtları, röportajları ve görüntüleri kullanılacak.

Cleopatra (1963)

Realiy şov yıldızlığından girişimciliğe geçiş yapan ve aynı zamanda oyunculuk kariyerinde de emin adımlarla ilerleyen Kim Kardashian ise konuyla ilgili “Elizabeth Taylor hep kendisi oldu, tam bir savaşçıydı” ifadelerini kullandı.

ELIZABETH TAYLOR KİMDİR?

Elizabeth Taylor’ı beyazperdeyle buluşturan ilk sinema filmi, 1942’de çekilen, There’s One Born Every Minute oldu. Bu sırada Liz Taylor, 10 yaşındaydı. 1944’te ise, Elizabeth’in yıldızını parlatan proje geldi. 20th Century Fox tarafından finanse edilen, Clarence Brown’un filmi National Velvet filmiyle küçük Lisa, M-G-M’in küçük yıldız oyuncusu oldu.

Taylor, Who’s Afraid of Virginia Woolf ve Butterfield 8 filmleriyle En İyi Kadın Oyuncu Oscar‘ını iki kez kazandı.

Taylor 2011 yılında hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x