Beach Boys’un kurucusuna yayıncısı bakacak

Ünlü Beach Boys grubunun kurucularından Brian Wilson demans ile mücadele ediyor. Geçtiğimiz ocak ayında eşi Melinda’nın vefatından sonra kendi başına kalmasının mümkün olmadığı bir döneme girdi. Geçtiğimiz Çarşamba günü Los Angeles Yüksek Mahkemesi’ne sunulan yazıda Brian Wilson’nun yayıncısı giderek kötüleşen ve bu hastalık ile yaşayan müzisyene vasi olarak atanmasını istemiş.

Dosyaya göre Wilson, “fiziksel sağlık, yiyecek, giyim ve barınma gibi kişisel ihtiyaçlarını yeterince karşılayamayan” biri olarak tanımlanıyor ve doktor belgelerinde Wilson’ın duruşmaya katılamayacağı belirtildi.

Ocak ayının sonunda Wilson’ın karısının ölümünden sonra, birincil bakıcısı olarak eşinin yardımı olmadan kalmasını yayıncı şirketin resmi web sitesinde şu açıklamayla kamuoyuna duyuruldu: “Brian’ın sevgili eşi Melinda’nın vefatının ardından Brian, yedi çocuğu, Gloria Ramos ve Brian’ın doktorları arasında dikkatli bir değerlendirme ve istişarede bulunduktan sonra, uzun süredir Wilson ailesinin temsilcileri olan LeeAnn Hard ve Jean Sievers bakımını üstlenecek.”

WILSON’DAN EŞİ MELINDA’YA: ‘O BENİM KURTARICIM’

Wilson, sağlığı bozulmadan önce yazdığı samimi bir mesajda merhum eşine saygı duruşunda bulunarak şöyle yazdı: “Melinda benim karımdan daha fazlasıydı. O benim kurtarıcımdı. Bana bir kariyere sahip olmak için ihtiyacım olan duygusal güvenliği sağladı. Beni kalbime en yakın müziği yapmaya teşvik etti. O benim dayanağımdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x