K.Maraş Depremini bilmişlerdi. Bu da tutarsa yandık! Simpsons’ın yeni deprem kehaneti: Tam 6.3 büyüklüğünde!

Ancak dizinin dikkat çeken bir özelliği vardır; o da gerçekleşen olayları önceden tahmin ediyor gibi görünmesi.

Bu öngörüler, zaman zaman gerçek dünyada yaşanan olumsuzluklarla örtüşünce, diziye olan ilgi ve merak daha da artıyor.

Dizi, daha önce de birçok kehaneti başarıyla öngörmüştü. Örneğin, Donald Trump’ın Amerika Birleşik Devletleri başkanı olacağı gibi birçok politik ve sosyal olayı önceden tahmin etmişti.

Bunun yanı sıra, teknolojik gelişmeleri ve ünlülerin gelecekteki olaylarını da bazen şaşırtıcı bir doğrulukla betimlemişti.

Son olarak ülkemizde meydana gelen Kahramanmaraş depremi kehanetiyle tüm dikkatleri üzerine çeken The Simpsons’dan yeni deprem kehaneti geldi.

Simpsonlar’dan yeni kehanet: Marmara depremi!

Dolaşan iddialara göre The Simpsons’da Marmara depreminin de bilindiği bölüm ortaya çıktı. Bölümde haber spikeri şu açıklamayı yapıyor: “Depremin yaşandığı bölgede 46 bin üzerinde vatandaşın öldüğü bir deprem daha gerçekleşti ve ülkenin acil durum Ajansı depremin 6.3 büyüklüğünde olduğunu belirtti.”

Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda, ABD’nin büyük ilgi gören çizgi dizisi Simpsonlar’ın Kahramanmaraş merkezli depremleri önceden bildiği iddia edildi. Gündeme gelen iddia, sosyal medya platformlarında tartışılan konulardan biri haline geldi.

BULGULAR

Söz konusu iddiaların kaynağı olan bu sahne Simpsonlar’ın 16. sezonunun “Mobile Homer” isimli 13. bölümüne ait. Açık kaynaklardan aratıldığında bölümün orijinal yayın tarihinin 20 Mart 2005 olduğu bilgisine ulaşılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x